З початку року кардіологічна медико-соціальна експертна комісія провела 19 виїзних засідань. Працювали у різних громадах Вінниччини. Останнім часом – це був Хмільник та Вінниця.

Фахівці оглядають тих пацієнтів, які не можуть самостійно прийти до МСЕК.

“Наші комісії намагаються максимально прискорити проходження процедури винесення рішення щодо визначення інвалідності. Проводимо огляди: заочно, на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії, та виїжджаємо додому. Зокрема, наша кардіологічна МСЕК виїжджала додому до пацієнта, якому провели трансплантацію серця. Так, на період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. МСЕК здійснює свої функції за принципом екстериторіальності. Але варто пам’ятати, що є затверджений перелік документів для встановлення інвалідності і цього потрібно дотримуватися”, – відзначила в.о. головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Юлія Даниленко.

У Міністерстві охорони здоров’я України розповіли як діє спрощена процедура оформлення інвалідності для військовослужбовців.

Для спрощення процедури проведення медико-соціальної експертизи військовослужбовцям і наближення цієї послуги до них з початку року в регіонах України відбулося понад 750 виїзних засідань медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) у місцях перебування, лікування та реабілітації поранених.

Фахівці Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи активно проводять такі виїзні засідання.

Для встановлення інвалідності пораненому військовому тепер не треба тижнями сидіти у чергах під кабінетами – за потреби комісія виїжджає до місця перебування пацієнта.

Лікуючий лікар військовослужбовця повідомляє секретаря військово-лікарської комісії (ВЛК) та/або лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) у медзакладі про необхідність проведення огляду МСЕК пацієнта. Далі передаються всі необхідні документи, зокрема паспорт або ID-картка з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання, копія військового квитка або тимчасове посвідчення – для військовозобов’язаних або призовників, саме направлення на МСЕК (форма ф. № 088/о), медична документація та амбулаторна картка, свідоцтво про хворобу, видане ВЛК, та інші. Тоді МСЕК в узгоджену дату проводить огляд військовослужбовця за місцем його перебування, лікування чи реабілітації. Висновок медико-соціальної експертизи він отримує не пізніше дня виписки зі стаціонару.

Подробиці за посиланням

Травматологічна МСЕК найбільше з усіх профільних комісій проводить виїзних засідань та оглядів пацієнтів на дому.
За останні місяці лікарі травматологічної МСЕК здійснили понад 40 оглядів на дому.

Як зазначає в.о. головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи Юлія Даниленко, травматологічна МСЕК провела уже 13 виїзних засідань.

“Можна сказати, що травматологічна МСЕК працює чи не з найскладнішими нашими пацієнтами. Тому фахівці їдуть до них в громади, оглядають їх вдома. Все для того, аби процедура проходження медико-соціальної експертизи була максимально спрощена”, – додала Юлія Даниленко.